Yazar:

Burun Estetiği Videosu

Güzel Burun Nedir.
Bu sorunun bir cevabı hem var hem yok. Aslında güzel burundan bahsetmek yerine güzel yüzden bahsetmek doğru olur bence. Bir burun tek başına çok estetik olmayabilir ama bazı yüzlerde çok güzel durabilir. Doğrusu, her yüze yakışacak farklı bir burun ameliyatı estetiği planlamak gerekiyor. Diğer yandan da belli oranların olması gerekli. Bir çok farklı görüş olmakla beraber herkezin kabul ettiği 8-10 tane çok bilinen çok kabul görmüş oran var. Bazıları Da Vinci nin olan bu formülleri kullanmak yine de ayrı bir birikim ve tecrübe gerektiriyor.

Bu nedenle burun estetiği yapacak plastik cerrahınızın sanatsal estetik görüşü olması gerekiyor. Yani hangi yüze nasıl bir burun şeklinin yakışacağını belirleyebilmelidir. Tabii bunu belirledikten sonra da teknik olarak uygulayabilmeli istediği sonucu alabilmelidir. Burun ameliyatı ile birlikte eğer burun tıkanıklığı ya da septum deviasyonu varsa aynı ameliyatta burun tıkanıklığı da ameliyatla açılabilir. Burun tıkanıklığı ve burun estetiği ameliyatının aynı seansta aynı cerrah tarafından yapılması daha iyi sonuç verir.

Hasta Gözüyle Burun Ameliyatı Estetiği
Bana göre hastaların çoğunluğu burun estetiği ameliyatlarına belli ön yargılar ile bakıyorlar. En sık gördüğüm olgu ise, burun ameliyatının mutlaka doğal olmayan bir sonuç vermesinin beklenmemesi gerektiği. Oysa bu inanç doğru değil. İyi ve başarılı yapılmış bir burun ameliyatını hastanın annesi bile farketmeyebilir. Genellikle de ameliyatta yapılması gereken değişiklikler son derece sınırlıdır. Allta bulunan burun ameliyatı estetiği videosu görüntülerinde de olduğu gibi kemerli ve ucu düşük bir burnu çok doğal ve güzel yapmak için yapmanız gereken çok az değişiklik var. Bunları bilgisayar karşısında hastalarıma gösterdiğim zaman bazen çok şaşırırlar. Milimetrelerle yapılan değişiklikler bazen her şeyi farklı gösterebiliyor. Bu konuda hastalardan gelen soruları ayrı sayfada topladım.

Burun üç boyutlu birçok değişik dokulardan oluşan kompleks yani karmaşık bir organdır. Burun ameliyatı estetiği yaparken diğer yandan en önemli konu, fizyoljik özelliklerinin bozulmamasıdır. Yani nefes alabilen bir hastanın estetik ameliyattan sonra da nefes alabilmesi gerekir.


Burun estetiği ile ilgili video görüntülerini arama motorlarından bulabilirsiniz.
Google+
kutlusevin
Prof. Dr. Kutlu Sevin

doktora sor

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366
Hastane:
Ankara Tıp Fakültesi
Estetik Plastik Cerrahi Kliniği
Öğretim Üyesi

İlgili KonularYasal Uyarı

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.

--->> SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Gizlilik Sözleşmesi