Yazar:

Meme Küçültme Videosu

Meme küçültme, aşırı büyüyen meme büyutlarının küçültülmesi için yapılır. Meme küçültme ameliyatı sayesinde hasta birçok rahatsızlıktan kurtulur. Meme boyutları aşırı kilo alma ya da başka sebeplerle haddinden fazla büyürse birtakım yakınmalara ya da rahatsızlıklara neden olurlar. Bunlar arasında, sırt ve boyun ağrıları, sütyen askılarının neden olduğu omuzda çöküklük ya da çukurluk, kişisel hijyen problemleri, meme altında pişik, mantar enfeksiyonları, memenin ağırlık yapmasına bağlı duruş veya omurga şekil bozuklukları (kamburluk) sayılabilir. Bu şikayetler ancak meme göğüs küçültme ameliyatı ile düzelebilir. Cerrahi ameliyat dışında ilaç ya da krem benzeri uygulamalar sonuç vermez.

Göğüs küçültme ameliyatında aynı zamanda dikleştirme de yapılır. Yani, meme başı ve halkası, olması gereken yukardaki yerine getirilir. Bu işlem yapılırken aynı zamanda meme başının damar ve sinirleri korunur. Ancak süt kanallarının bir kısmı zorunlu olarak kesilir. Çünkü kesilerek çıkarılan meme dokusunun zaten meme başı ile bağlantısı da kesildiği için bu kitlenin süt kanalları da kesilmek zorundadır. Ancak buna rağmen süt kanallarının bir kısmı korunduğu için yine de emzirme olsaılığı vardır ancak bu olasılığın yüzdesini önceden tahmin etmek mümkün değildir.

Diğer sayfamda göğüs küçültme ile ilgil ayrıntılı bilgilieriamacıyla kullanılan silikon jel protezleri artık Amerika da dahi serbest bırakılmıştır. Tabii bunun için ülkemizde de olduğu gibi hastanın iznini almak gerekiyor. Bu konuda ayrıntılı bilgileri göğüs küçültme soruları sayfamda bulabilirsiniz.


Meme Göğüs Küçültme Estetiği video görüntüleri için arama motorlarından ilgili anahtar kelimeleri yazarak bulabilirsiniz.
Google+
kutlusevin
Prof. Dr. Kutlu Sevin

doktora sor

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366
Hastane:
Ankara Tıp Fakültesi
Estetik Plastik Cerrahi Kliniği
Öğretim Üyesi

Estetik Videosu


Yasal Uyarı

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.

--->> SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Gizlilik Sözleşmesi