Yazar:

Yağlı Boya Tablo Tablolar Resim Sergisi
(My Oil Paintings)

Yağlı boya tablo sayfamda amatör olarak hiç bir eğitim almadan boş zamanlarımda yaptığım yağlı boya resimleri resim sergisi şeklinde burada sizlerle paylaşmak istedim. Yağlı boya tablolar ya da resimler kesinlikle profesyonel değildir. Belki hoşunuza giden resim olursa kopyalayabilirsiniz. Kopya yaparsanız www.estetiks.com siteme bir link vermeniz benim için yararlı olur. Yağlı boya tablo üzerine klikleyince ulaştığınız ilgili sayfada tekrar resme klikleyerek daha büyük resimleri bulabilirsiniz.

tablo15    tablo26
Yağlı boya tablo ya da resim yapmak insanı bambaşka bir dünyaya götürüyor. Günlük olayları, problemleri unutturuyor. Bunun amaçla yağlı boya tablo yapmak için ayırabileceğiniz küçük de olsa ayrı bir oda gerekiyor. Bu odanın mutlaka iyi ışık alan bir penceresi olmalı. Aksi halde lamba ışığında renkler farklı görünebilir. Ayrıca sessiz sakin bir oda olmalı, rahatsız edilmemelisiniz. Tabii istediğiniz anda mesela ilham geldiğinde hemen yağlı boya tablo nuza devam edebilmeniz için resim sehpanız kurulu, yağlı boya tüpleriniz ve fırçalarınız hazır olmalıdır. Ben yeşili ve maviyi çok severim. Özellikle yeşilin çoğu yağlı boya tablo mda hakim olduğunu görebilirsiniz. Belki de yeşili biraz fazla kullanmış olabilirim. Ama çoğu tablo mu hiçbir zaman tek kat boyayarak bitirmedim. İstediğim renkleri ve şekilleri bulana kadar bazen kurudukça yeniden defalarca boyuyorum ya da renkleri tamamen değiştiriyorum. Örneğin deniz ve dalgalar tablomda dalgaları defalarca boyadım sanki her boyada dalga patlayıp kayboluyor, yeniden boyamam gerektiğini hissediyordum. Göl kenarı konulu tablolarım ise herhalde doğaya olan özlemimi yansıtıyor olsa gerek.

Ben yağlı boya tablo larımı hissettiğim gibi yapmaya çalışıyorum. Yani bir fotoğrafa benzetmek amacıyla değil, kendi gözümle görüntüleri oluşturmaya çalışıyorum. Bazen tabii doğada çektiğim bir fotoğrafı konu alıyorum ama yinede onda birtakım değişiklikler yapıyorum. Renkler mutlaka değişiyor. Ticari bir kaygı olmayınca belki de insan daha rahat resim yapabiliyor.

Yağlı boya tablo yapacaksanız öncelikle sakin, başkaları tarafından bölünmeyecek bir zamana gerek var. Bu sürede dünyayı unutup yağlı boya tablonuza konsantre olursunuz. Böylece tablonuza duygularınızı daha rahat yansıtabilirsiniz.Google+
kutlusevin
Prof. Dr. Kutlu Sevin

doktora sor

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366
Hastane:
Ankara Tıp Fakültesi
Estetik Plastik Cerrahi Kliniği
Öğretim Üyesi

Yağlı Boya Tablolarım

Yasal Uyarı

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.

--->> SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!

Gizlilik Sözleşmesi